Hegel H360 w teście stereolife.pl

Każdy nowy model norweskiej firmy automatycznie skupia na sobie uwagę audiofilów. Wszystko jedno czy jest to nowy przetwornik cyfrowo-analogowy, integra czy wzmacniacz słuchawkowy – jeżeli widnieje na nim logo Hegla, potencjalnie mamy do czynienia z bardzo interesującym urządzeniem, a może nawet rynkowym hitem. Ostatnim dużym uderzeniem z północy był H80. Skromny wzmacniacz z wbudowanym przetwornikiem w krótkim czasie zyskał status killera – stał się wzorem tego, co powinna oferować integra za podobne pieniądze. Wprowadzony później przetwornik HD12 i droższy wzmacniacz H160 również wywołały sporo zamieszania na rynku, ale nie uzyskały statusu tak spektakularnych hitów.

WIĘCEJ +

Hegel H360 w teście Audio Video

Najnowszy i – jak twierdzi producent – najlepszy wzmacniacz zintegrowany Hegla zagościł w naszej redakcji zaraz po tym, jak pojawił się w Polsce.
Nie zwlekaliśmy ani chwili, by go przetestować.

WIĘCEJ +

Hegel HD30 dac ze streamer w recenzji Highfidelity.pl

Kilka lat temu, kiedy firmy masowo przechodziły z odbiorników/konwerterów USB o specyfikacji 16/48 (bitów/kHz) na wówczas nowe, 24/96, kilka firm przez długi czas się temu opierało. Nie wiem, czy państwo pamiętają konwerter cyfrowo analogowy UD-1 Pro firmy King Rex? Korzystał on z układu Burr Brown PCM2702, już wówczas przestarzałego. Dźwięk, jaki za jego pomocą uzyskano był jednak fenomenalny. O czym napisałem, narażając się na pobłażliwe uśmieszki tych spośród czytelników „High Fidelity”, którzy są w szpicy postępu.

WIĘCEJ +

Hegel H360 w teście HiFi Choice

Najnowsza topowa integra w ofercie norweskiego producenta jest w stanie wykrzesać z siebie 250W mocy na kanał, a ponadto dzięki wysokiej wydajności prądowej zaspokoi apetyt dowolnych zestawów głośnikowych.


czytaj cały: TEST
źródło: HiFiChoice.pl

Hegel HD30 dac/streamer/pre w recenzji Stereolife.pl

Kiedy rynek sprzętu audio szturmem podbijały przetworniki i różnego rodzaju odtwarzacze plików, niektórzy widzieli w tym jedynie jakąś ślepą gałąź ewolucji. Dla audiofilów starej daty przetwornik mógł być wyłącznie elementem odtwarzacza płyt kompaktowych, ale też ludzie, którzy dziesięć lat temu widzieli przyszłość w łączeniu świata hi-fi z muzyką trzymaną na dysku komputera, nie byli do końca przekonani czy DAC stanowi już ostateczne rozwiązanie tej kwestii.

WIĘCEJ +

Hegel H360 w teście stereoikolorowo.blogspot.com

Pisanie o Hegel H360 jako jedynie o wzmacniaczu zintegrowanym (jak brzmi tytuł niniejszego tekstu) jest nieprecyzyjne. Hegel od dawna przyzwyczaił swoich użytkowników do tego, że każdy wzmacniacz wyposażony jest dodatkowo w przetwornik cyfrowo-analogowy (wyjątek to H200). Tak było w historycznych już modelach H70, H100 oraz H300 i nie inaczej jest w nowych H80, H160 i H360. Przy czym H160 to także pełnoprawny wzmacniacz słuchawkowy, a także stereamer AirPlay.

WIĘCEJ +

Hegel H160 test Audio Video

Najnowszy wzmacniacz zintegrowany Hegla nie tylko zadziwia dynamika, lecz także udowadnia, ze dodatkowe funkcjonalności wpostaci wejść cyfrowych czy AirPlaya można dostać niejako gratis. W Norwegii byłem trzy razy. To przepiękny kraj, choć o chłodnym klimacie, szczególnie na północy, niemniej wart odwiedzenia bardziej niż kraje jawiące się przy nim jako wakacyjny raj nad Morzem Śródziemnym. Chłodni są tez mieszkający w Norwegii ludzie. Mili, bardzo przyjaźnie nastawieni, ale jednak zdystansowani, na pewno nie porywczy inie żywiołowi, bardzo powściągliwi.

 

WIĘCEJ +

Hegel H160 w teście HiFi + ( England )

On its website, Hegel says of its new H160 integrated amplifier, “Connect whatever you want and make it sound as good as it can”. I think Hegel might not have had any idea just how true that was, until they played a last prototype of the amp to an assembled group of European journalists in Oslo in late summer last year. We crowded round an office desk, which was rigged up with two Hegel amplifiers in perhaps one of those ultimate fighting above its weight tests, because they were connected to what most of us would happily call a ‘gnarly’ speaker load. The H160 was the new pretender, going toe-to-toe with the company’s big bruiser, the 250W H300 behemoth integrated.

 

WIĘCEJ +

Hegel H80 przetestowany przez magazyn AUDIO

Skandynawski Hegel jest przykładem dość młodej firmy, która weszła w świat audio w dobrym momencie, rozwijając się na bazie słabnącego zainteresowania rynkiem wielokanałowym, a rosnącego – muzyką słuchaną z plików. Hegel kieruje swoją uwagę głównie w stronę wzmacniaczy w przeróżnych konfiguracjach oraz źródeł cyfrowych. Firma zauważa, że format CD jeszcze nie umarł, więc proponuje dwa odtwarzacze, ale aż sześć przetworników DAC. Nie są one jedynym sposobem na to, by wyciągnąć sygnał z nowoczesnych źródeł, bowiem cyfrowe wejścia i układy C/A stały się częścią wzmacniaczy zintegrowanych, w tym najtańszego w ofercie tej firmy H80.

 

WIĘCEJ +

Hegel H160, Amphion Argon 7L, Oppo BDP-105D rekomendacja HiFi Choice

Magazyn HI-FI CHOICE podjął się wyjątkowego testu systemu audio opartego o urządzenia 3 różnych producentów: OPPO, Hegel oraz Amphion. Zapraszamy do przeczytania fragmentów recenzji autorstwa Pana Marka Dyby. Trzy produkty trzech marek zestawione razem. Czemu nie? Ci konkretni producenci często na wystawach łączą swoje siły, można więc zakładać, że razem zagra to dobrze.


WIĘCEJ +

Zobacz archiwum nowości