Hegel Polska | DualAmp
16838
page-template-default,page,page-id-16838,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-child-theme-ver-1.0.0,qode-theme-ver-16.8,qode-theme-bridge,disabled_footer_bottom,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-5.5.2,vc_responsive
 

DualAmp

DualAmp

HegelDualAmp

We wszystkich wzmacniaczach firmy HEGEL zastosowano nowe rozwiązanie dotyczące wzmacniania sygnału, które nazwano DualAmp. Dotyczy to zarówno wzmacniaczy zintegrowanych jak i końcówek mocy HEGLA.

 

W zwykłych wzmacniaczach napięciowe stopnie wzmacniające i prądowe stopnie wzmacniające są połączone w tym samym module wzmacniacza.

Rozwiązanie DualAmp firmy HEGEL rozdziela napięciowy stopień wzmacniający od prądowego.

Sygnał muzyczny najpierw trafia do napięciowego stopnia wzmacniającego, w których wzmacnia się jedynie napięcie tegoż sygnału. Dzięki temu rozwiązaniu możliwe było zastosowanie elementów wzmacniających zaprojektowanych wyłącznie do zwiększania napięcia sygnału.

W dalszej kolejności sygnał trafia do prądowego stopnia wzmacniającego, który zajmuje się wyłącznie wzmacnianiem prądu. Dzięki temu możliwe było zastosowanie elementów wzmacniających zaprojektowanych wyłącznie do zwiększania prądu sygnału. Stopień prądowy jest niezbędny by dostarczyć odpowiednią ilość prądu konieczną do napędzenia kolumn głośnikowych.

Rozdzielając stopnie wzmacniające zapewniamy bardziej komfortowe warunki pracy stopniowi napięciowemu, który nie jest narażony na kontakt z dużymi prądami wyjściowego stopnia prądowego.

Wyjście stopnia napięciowego jest połączone z wejściem stopnia prądowego, ale nie ma żadnego sprzężenia zwrotnego, dzięki czemu stopień prądowy nie wpływa w żaden sposób na stopień napięciowy.

DualAmp HEGLA gwarantuje niższy poziom zniekształceń oraz większy zakres dynamiczny niż większość urządzeń nie wyposażonych w to rozwiązanie.

DualAmp powstało w firmie HEGEL i jest stosowane wyłącznie w urządzeniach tej marki.