Hegel Polska | DualPower
16843
page-template-default,page,page-id-16843,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-child-theme-ver-1.0.0,qode-theme-ver-16.8,qode-theme-bridge,disabled_footer_bottom,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-5.5.2,vc_responsive
 

DualPower

DualPower

HegelDualAmp

W wielu wzmacniaczach stosuje się jeden układ zasilania dla wszystkich stopni wzmacniających.

W tych wzmacniaczach stopień wyjściowy, bezpośrednio napędzający kolumny korzysta z tego samego zasilania co stopień wejściowy, oraz stopnie wzmacniające sygnał. W efekcie duży prąd wykorzystywany do napędzenia kolumn będzie niekorzystnie wpływał na wrażliwe na zakłócenia stopnie: wejściowy i wzmacniające.

We wzmacniaczach zintegrowanych, oraz końcówkach mocy HEGLA wykorzystano podwójny układ zasilania, w którym całkowicie odseparowano zasilanie stopnia wejściowego i stopni wzmacniających, od wysoko-prądowego stopnia wyjściowego. Zaprojektowane specjalnie dla HEGLA transformatory zasilające mają podwójne uzwojenie, dzięki któremu możliwe jest osobne zasilanie bardzo szybkich prostowników oraz kondensatorów o wysokiej pojemności.

Zastosowanie rozwiązania DualPower we wzmacniaczach firmy HEGEL zapobiega negatywnemu wpływowi wysokich prądów, którymi stopień wyjściowy napędza kolumny głośnikowe, na znacznie mniejsze, a przez to bardziej wrażliwe na zakłócenia, prądy w stopniu wejściowym i stopniach wzmacniających.

DualPower firmy HEGEL gwarantuje niższy poziom zniekształceń oraz większy zakres dynamiczny niż większość urządzeń nie wyposażonych w to rozwiązanie.

Rozwiązanie DualPower powstało w firmie HEGEL i jest stosowane wyłącznie w urządzeniach tej marki.