Hegel H90 – test AV

Hegel zawsze robił bardzo dobre wzmacniacze, ale H90 to w moim odczuciu (relatywnie) najlepsza i najbardziej przekonująca konstrukcja, jaką do tej pory stworzył zespół Benta Holtera. Perfekcyjnie wyważone brzmienie urzeka detalicznością i swobodą, przy zachowaniu pełnej gładkości, braku ofensywności, świetnej dynamiki i dobrej kontroli na dole pasma. Mimo niedużej mocy, H90 sprawnie napędza nawet mało skuteczne kolumny pokroju ATC SCM40. To jest fakt.

Hegel-H90-1-aaa

H90 ma też wszystko, co potrzeba współczesnemu audiofilowi – w szczególności kartę sieciową zapewniającą możliwość strumieniowania muzyki. Nie jest to wprawdzie rozwiązanie na miarę modułu BluOS u NAD-a, jednak biorąc pod uwagę, że norweski producent dodaje je gratis, nie wypada narzekać. Wisienką na torcie są wejścia cyfrowe, wzorowy wyświetlacz i równie przyjazny pilot. Jednym słowem: znakomity wzmacniacz, wart każdej złotówki.

Pozostaje jeszcze kwestia klasyfikacji końcowej. W kontekście ocen przyznanych ostatnio testowanym wzmacniaczom nie widzę powodu, dla którego balansujący de facto na granicy kategorii B i A nowy Hegel miałby zostać „wyproszony” do niższej klasy. Awansuje zatem do A!

czytaj cały: TEST