Hegel Polska | LineDriver
16849
page-template-default,page,page-id-16849,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-child-theme-ver-1.0.0,qode-theme-ver-16.8,qode-theme-bridge,disabled_footer_bottom,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-5.5.2,vc_responsive
 

LineDriver

LineDriver

HegelLineDriver

Po konwersji przez SyncroDAC sygnału cyfrowego do analogowego powstaje konieczność pozbycia się z sygnału analogowego zakłóceń wysokiej częstotliwości. Rzecz w uniemożliwieniu tym zakłóceniom przedostania się do przedwzmacniacza i wzmacniacza. Takie zakłócenia mają negatywny wpływ na liniowość i rozdzielczość dźwięku całego systemu.

Filtr dolnoprzepustowy usuwa z sygnału analogowego zakłócenia wysokiej częstotliwości umożliwiając jednocześnie zachowanie zgodności fazy podczas całej drogi jaką pokonuje sygnał audio.

Stopień wyjściowy LineDriver znajduje się za filtrem dolnoprzepustowym a jego rolą jest prawidłowe wysterowanie interkonektów podłączonych do wyjść odtwarzacza dzięki bardzo niskiej impedancji wyjściowej. O ile impedancja wyjściowa jest dzięki układowi LineDriver bardzo niska, o tyle poziom sygnału jest bardzo wysoki co pozwala wysterować każdy podłączony interkonekt bez utraty jakości dźwięku. Line driver jest układem w pełni symetrycznym co pozwala ograniczyć zniekształcenia i zachować najwyższą możliwą rozdzielczość sygnału.

Stopień wyjściowy Linear Phase LineDriver stosowany w odtwarzaczach CD firmy Hegel to bardzo niska impedancja przy wysokim poziomie sygnału na wyjściu odtwarzacza, co pozwala optymalnie wysterować każdy interkonekt.

Hegel samodzielnie zaprojektował kluczowe układy – filtr dolnoprzepustowy i stopień wyjściowy  by zachować najwyższy możliwy zakres dynamiczny ograniczając przy tym zniekształcenia do minimum. Do opracowania końcowego rozwiązania przyczyniła się ogromna wiedza naszych inżynierów z zakresu wielu powiązanych dziedzin techniki.