Hegel Polska | Hegel Röst – test Audio Video
16894
post-template-default,single,single-post,postid-16894,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,qode-child-theme-ver-1.0.0,qode-theme-ver-16.8,qode-theme-bridge,disabled_footer_bottom,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-5.5.2,vc_responsive

Hegel Röst – test Audio Video

Røst to malutka wyspa przynależąca do archipelagu malowniczych Lofotów. Ma ledwie 10,5 km2 powierzchni i znajduje się w znacznym oddaleniu od lądu – 4 godziny promem od północno-zachodniego wybrzeża Norwegii. Od 30 maja do 13 lipca słońce w ogóle nie chowa się tu za horyzontem, zaś Święta Bożego Narodzenia jej mieszkańcy – a jest ich ledwie 600 – spędzają w półmroku. Słońce, po dwutygodniowej podróży poniżej linii morza, ponownie pojawia się na krótką chwilę 27 grudnia.

Wszystko dlatego, że ta płaska jak naleśnik wyspa znajduje się niecały jeden równoleżnik na północ od koła podbiegunowego.

Røst może też oznaczać głos (jak twierdzi Hegel), zaś nieco inaczej pisany Rǫst to „maelstrom”, czyli potężny morski wir wywołany falami pływowymi i innymi ruchami wody o dużej skali. Wreszcie Röst jest nazwą nowego wzmacniacza zintegrowanego Hegel Music Systems.