Hegel Polska | Hegel Röst – test Stereo i Kolorowo
17173
post-template-default,single,single-post,postid-17173,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,qode-child-theme-ver-1.0.0,qode-theme-ver-16.8,qode-theme-bridge,disabled_footer_bottom,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-5.5.2,vc_responsive

Hegel Röst – test Stereo i Kolorowo

Na samym początku września krakowski dystrybutor Camax (zobacz TUTAJ) dostarczył mi nowy model wzmacniacza zintegrowanego Hegel Röst (zobacz TUTAJ). Do tej pory Röst proponowany był jedynie w kolorze białym, kolor czarny to zupełna nowość. Kolor czarny obudowy został wprowadzony niejako na specjalne (i usilne) życzenie odbiorców. Okazuje się, że białe jest piękne, ale czarne jeszcze piękniejsze!

Warto w tym miejscu przypomnieć i napisać, że Röst niedawno otrzymał prestiżową nagrodę „EISA Award” dla najlepszego wzmacniacza zintegrowanego roku 2017/2018. To wydarzenie mówi samo za siebie i jest olbrzymim wyróżnieniem dla firmy Hegel.
I kończąc wstęp jeszcze kilka słów od siebie. Do tej pory na Stereo i Kolorowo opisałem z kilkanaście urządzeń norweskiej firmy Hegel, a w tym kilka wzmacniaczy. Były to Hegel H70, H80, H100, H160, H200 i H360. Jestem i byłem właścicielem dwóch: najpierw H100, a potem H160, który jest ze mną szczęśliwie do dziś. To rzetelny wzmacniacz, który gra jak złoto. Szczery i uczciwy dla nagrań, organiczny i fizjologiczny dla muzyki, eufoniczny i plastyczny dla odbiorcy.

Wrażenia ogólne, budowa i funkcjonalność
Główny konstruktor firmy Hegel – pan Bent Holter – ostatnimi czasy znacząco zwiększył częstotliwość firmowych premier. Do niedawna była to jedna, góra dwie premiery na kilka lat, zaś w bieżącym i poprzednim roku sypnęło nowymi Heglami jak grzybami po deszczu. Pojawił się znakomity DAC Hegel HD30, zaraz potem odtwarzacz płyt kompaktowych Mohican, następnie wzmacniacz Röst w białym (!) wykończeniu, zaś niedawno zaprezentowano światu nowy wzmacniacz zintegrowany Hegel H90. Równolegle zdecydowano o produkcji wzmacniacza Röst w czarnym kolorze. Pierwszy z nich trafił właśnie do Stereo i Kolorowo na bieżące testy. Można by zapytać dlaczego Bent Holter postanowił produkować Röst także i czarnym kolorze (obok białego). Okazało się, że heglowi nabywcy uwielbiają kolor czarny i w takiej, a nie innej barwie pragną mieć sprzęt. Stąd też czarny jak smoła Röst.