Hegel Polska | Hegel ROST test w AUDIO
16880
post-template-default,single,single-post,postid-16880,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,qode-child-theme-ver-1.0.0,qode-theme-ver-16.8,qode-theme-bridge,disabled_footer_bottom,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-5.5.2,vc_responsive

Hegel ROST test w AUDIO

Najnowszy wzmacniacz marki Hegel pojawił się – będąc jeszcze w fazie prototypowej – na pierwszych prezentacjach wiosną tego roku, podczas targów High End Show w Monachium. Rozpoczęcie sprzedaży zaplanowano na listopad, kiedy urządzenie oficjalnie trafi także i do naszych sklepów. Dlatego przywilejem była możliwość zapoznania się z Rostem już na przełomie września i października.

Hegel zaprojektował już wiele wzmacniaczy zintegrowanych, a wszystkie, które znam, są bardzo udane. Nie licząc Rosta, w ofercie są obecnie modele H80 (w cenie ok. 7500 zł), H160 (13 000 zł) oraz topowy H360 (23 000 zł). Tymczasem najnowszy i kreowany na coś naprawdę „odlotowego” Rost kosztuje… „tylko” 11 000 zł, nawet mniej niż H160, więc wyraźnie zaburza wcześniejszą hierarchię. Rost ma się opierać na rozwiązaniach analogowych H360, przejmując sekcję cyfrową z H160, więc może podkopać pozycję droższych modeli. Wszystkie urządzenia Hegla wyglądają dość podobnie; minimalistyczny styl zwykle czarnych skrzynek może się wydawać wręcz zbyt ponury, tym razem pojawia się kolor biały (mleczny) i przyjemna w dotyku, gładka faktura. To ukłon w stronę… projektantów wnętrz, którzy w wielu wypadkach decydują o wyborze również sprzętu audio.