Hegel Polska | Mohican – test HighFidelity.pl
17178
post-template-default,single,single-post,postid-17178,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,qode-child-theme-ver-1.0.0,qode-theme-ver-16.8,qode-theme-bridge,disabled_footer_bottom,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-5.5.2,vc_responsive

Mohican – test HighFidelity.pl

Chingachgook, ostatni przedstawiciel szczepu Mohikanów, stał się symbolem trwania mimo przeciwności losu i osamotnienia. Tytułowa postać opublikowanej w roku 1826 powieści The Last of the Mohicans amerykańskiego pisarza Jamesa Fenimore’a Coopera, przywoływana jest najczęściej w kontekście dumy wypływającej z poczucia misji. Władysław Kopaliński w swoim Słowniku mitów i tradycji kultury z 1985 roku precyzuje to, mówiąc o Ostatnim Mohikaninie: ‘epigon’ oraz ‘osoba pielęgnująca ginące tradycje’.

To niesamowite, ale taką właśnie nazwę otrzymał jeden z odtwarzaczy płyt Compact Disc, czyli najbardziej rozpowszechnionego i najbardziej masowego formatu cyfrowego w historii fonografii. Jak sądzę pogłoski o śmierci tego formatu są mocno przesadzone, ale też prawdą jest, że zostanie on zepchnięty do niszy i przygnieciony skałą plików. Nadanie więc swojemu odtwarzaczowi nazwy Mohican jest więc z jednej strony świetnym posunięciem marketingowym, a z drugiej realnym spojrzeniem na rynek audio – to rzeczywiście może być ostatni odtwarzacz Compact Disc przygotowany przez firmę Hegel.