Hegel Polska | P30
16687
page-template-default,page,page-id-16687,page-child,parent-pageid-16773,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-child-theme-ver-1.0.0,qode-theme-ver-16.8,qode-theme-bridge,disabled_footer_bottom,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-5.5.2,vc_responsive
 

P30

P30

Referencyjny przedwzmacniacz

 

Model P30 jest najlepszym przedwzmacniaczem jaki Hegel kiedykolwiek wyprodukował. Z opatentowaną technologią i ręcznie dobieranymi komponentami, P30 jest pewnym zawodnikiem w wyścigu o bycie najlepszym przedwzmacniaczem na świecie. Niezależnie od ceny.

 

Niezależnie od tego co myślą entuzjaści HiFi na świecie, przedwzmacniacz to tak naprawdę najtrudniejszy do opracowania element systemu audio. Jednocześnie jest to jeden z najważniejszych elementów w dobrze brzmiącym systemie. Przyczyną tego jest fakt, że sygnał wpływający do przedwzmacniacza ma bardzo niski poziom, więc jest bardzo wrażliwy na zakłócenia wysokiej częstotliwości i zniekształcenia.

 

Najbardziej krytycznym elementem przedwzmacniacza jest regulacja głośności, a P30 jest mistrzem w tej dziedzinie. Fizyczne pokrętło głośności jest użyte jedynie do opisania właściwego poziomu głośności zestawowi tranzystorów gigahercowych MOS. Te kierują sygnał muzyczny przez drabinkę wysokiej jakości rezystorów, które redukują poziom sygnału.

 

Za układem regulacji głośności sygnał trafia do układu wzmacniającego. Po raz pierwszy użyliśmy opatentowanej technologii SoundEngine (Silnik Dźwięku) w przedwzmacniaczu. W połączeniu z ręcznie parowanymi tranzystorami FET prowadzi to do wyjątkowo niskich poziomów zniekształceń i szumów.

 

Na całej swoje drodze poprzez P30 sygnał muzyczny przechodzi przez 2 tranzystory i od 1 do trzech rezystorów.

 

Dźwięk jaki słychać z P30 może zostać opisany jedynie jako organiczny i bardzo naturalny. Cytując jednego z przedstawicieli prasy: „Hegel brzmi o wiele bardziej naturalnie niż mój poprzedni wzmacniacz referencyjny. I robi to bez błyszczenia złotem i diamentami”.

 

Hegel P30 ma dwie pary wejść zbalansowanych (XLR) i 3 wejścia niezbalansowane (RCA). Dodatkowo ma wejście kina domowego, które pozwala na integrację go z systemem kina domowego. P30 jest dodatkowo wyposażony w wejście podczerwieni 3,5 mm oraz wyjcie 12 V triggera.

 

Hegel P30 jest dostępny w wykończeniu czarnym i srebrnym, więc może być dopasowany do końcówek mocy H30 i H20.

DANE TECHNICZNE

Głośność, wybór źródeł i wyciszenie kontrolowane zdalnie z pilota Hegel RC2

Wejścia: 2 * zbalansowane XLR, 3 * niezbalansowane RCA i wejście kina domowego

Przełącznik wejść: sześciopozycyjny

Wyjścia: 1 * zbalansowane XLR, 2 * niezbalansowane RCA

Wejście IR: 3,5 mm

Trugger: 12 V wyjście

Stosunek sygnał szum: powyżej 130 dB w trybie zbalansowanym

Przesłuch: mniej niż -100 dB

Zniekształcenia: mniej niż 0,005%

Intermodulacja: mniej niż 0,01% (19 kHz + 20 kHz)

Wymiary: 6 cm x 43 cm x 30 cm (HxWxD), waga 10 kg

Gdzie można kupić Hegla P30?

Prosimy zapoznać się z sekcją „Jak kupić”.

Czy Hegel P30 jest dostępny w innych kolorach?

Produkty Hegla są dostępne w dwóch kolorach: „perłowym srebrnym” i całkowicie czarnym. To wykończenie jest uzyskiwane przez piaskowanie panelu przedniego i pokręteł z aluminium i anodowanie jego powierzchni. Pokrywa górna, pokrętła i pokrywy boczne wykonane są ze szczotkowanego i anodowanego aluminium.

Czy wejścia P30 i poziom głośności mogą być kontrolowane z pilota?

Tak, pilotem można zmieniać wejścia i regulować głośność P30.

Czy Hegel P30 może być używany z innymi wzmacniaczami niż Hegel H30?

Wszystkie urządzenia Hegla mają neutralną sygnaturę brzmienia, więc mogą być używane z urządzeniami audio wysokiej klasy pochodzącymi od innych producentów. P30 ma bardzo niską impedancję wyjściową i jest w stanie napędzić każdy podłączony kabel i wysokiej jakości wzmacniacz mocy. Jednak rekomendujemy posłuchania zestawu P30 i H30, bo to zestawienie ma bardzo wysoką jakość dźwięku.

Czy Hegel P30 jest prawdziwie zbalansowany?

Hegel P30 jest prawdziwie zbalansowany od wejść do wyjść.