Hegel Polska | SoundEngine
16846
page-template-default,page,page-id-16846,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-child-theme-ver-1.0.0,qode-theme-ver-16.8,qode-theme-bridge,disabled_footer_bottom,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-5.5.2,vc_responsive
 

SoundEngine

SoundEngine

HegelSoundEngine

To dość powszechne zjawisko znane z codziennego życia – historia przekazywana z ust do ust zmienia się, choć na pozór to tylko drobne szczegóły. Jedni coś dodają do historii, inni o czymś zapominają. W końcu zmiany są tak duże, że opowiadana historia ma już niewiele wspólnego z pierwotną.

Podobny efekt można zaobserwować gdy sygnał wędruje przez wzmacniacz mocy. Każdy sygnał musi przejść przez kolejne stopnie wzmacniacza a w momencie przechodzenia z jednego do następnego pojawiają się zmiany czy przekłamania. Gdy w końcu sygnał trafia do kolumn głośnikowych to co słyszymy różni się od tego, co zawierał sygnał na wejściu wzmacniacza.

Zaprojektowany przez HEGLA system lokalnej redukcji błędów – SoundEngine – zapobiega powstawaniu błędów w momencie przechodzenia z jednego stopnia wzmacniacza do kolejnego, pozwalając zachować pełnię szczegółów i zakres dynamiczny oryginalnego sygnału, który trafia na wejście wzmacniacza. Końcowy efekt to większa czystość dźwięku, większy zakres dynamiczny, oraz mniejsze zniekształcenia.

SoundEngine  – unikalne, opatentowane rozwiązanie firmy HEGEL pozwala połączyć ze sobą zalety wzmacniaczy pracujących w klasie AB z zaletami pracujących w klasie A, unikając jednocześnie słabości obu typów wzmacniaczy.

System SoundEngine pozwala uniknąć dość powszechnych w klasie AB przesłuchów między kanałami.

Ludzkie ucho jest szczególnie wrażliwe na wszelkie zniekształcenia pojawiające się w muzyce w zakresie wyższych częstotliwości. SoundEngine  firmy HEGEL pozwala znacząco ograniczyć takie zniekształcenia powstające w większości wzmacniaczy audio.

Przy zastosowaniu rozwiązania SoundEngine między poszczególnymi stopniami wzmacniającymi nie występuje sprzężenie zwrotnego żadnego typu.