Hegel Polska | SyncroDAC
16858
page-template-default,page,page-id-16858,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-child-theme-ver-1.0.0,qode-theme-ver-16.8,qode-theme-bridge,disabled_footer_bottom,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-5.5.2,vc_responsive
 

SyncroDAC

SyncroDAC

HegelSynchroDAC

Przetwornik cyfrowo-analogowy – SyncroDAC Converter Technology

W niemal wszystkich produkowanych obecnie odtwarzaczach CD  stosuje się asynchroniczny upsampling do konwersji sygnału cyfrowego na analogowy.

HEGEL dzięki intensywnym badaniom odkrył, że stosowanie tego rodzaju asynchronicznej konwersji powoduje przekształcanie błędów jittera w błędy amplitudy, co z kolei odbija się negatywnie na jakości dźwięku.

HEGEL stosuje w swoich odtwarzaczach CD nowe rozwiązanie konwersji cyfrowo-analogowej, nazwane upsamplingiem synchronicznym. Efektem stosowania tego rozwiązania jest wyższa rozdzielczość i mniejsze zniekształcenia co daje po prostu lepszy dźwięk. Połączenie  rozwiązania o nazwie syncroDAC z drugim, nazwanym Direct MasterClock pozwala ograniczyć poziom jittera oraz błędów konwersji cyfrowo-analogowej do minimum. Efekt końcowy to czystszy i bardziej rozdzielczy dźwięk niż dostarczany przez odtwarzacze wyposażone w standardowe rozwiązania.

W przetworniku syncroDAC przetwarzany jest w pełni symetryczny sygnał, co pozwala zachować najwyższy możliwy zakres dynamiczny przy jednoczesnej redukcji zniekształceń.

Hegel włożył wiele pracy w opracowanie własnych rozwiązań w zakresie konwersji cyfrowego sygnału z płyty CD w analogowy sygnał wysokiej rozdzielczości. Do opracowania końcowego rozwiązania przyczyniła się ogromna wiedza naszych inżynierów z zakresu wielu powiązanych dziedzin techniki.