Technika/Technologia

Wszystkie produkty firmy HEGEL są projektowane przez naszych inżynierów zatrudnionych w norweskiej siedzibie firmy. Rozwiązania wykorzystywane w naszych produktach rzadko spotyka się w urządzeniach audio innych producentów.Opatentowane audiofilskie moduły HEGEL SoundEngine są wytwarzane i testowane w Norwegii.Stosowane rozwiązania opierają się o wyniki najnowszych badań naukowych z zakresu m.in.: technik transmisji sygnału, telekomunikacji, półprzewodników czy sygnałów wysokiej częstotliwości.

To właśnie żmudne badania stanowią sekret niezwykłego dźwięku, który wyróżnia nasze urządzenia.

 

System SoundEngine

Podstawowym problemem występującym w systemach audio są zakłócenia sygnału, które pojawiają się między wejściem a wyjściem danego urządzenia. HEGEL stworzył unikalny system dynamicznej redukcji tychże zakłóceń, który nazwano SoundEngine. System ten pozwala wyeliminować problem zakłóceń we wzmacniaczach z kilkoma stopniami wzmacniającymi sygnał. To autorskie rozwiązanie Hegla zostało opatentowane pod nazwą  SoundEngine.

System SoundEngine używany jest wyłącznie w produktach firmy HEGEL.

 

Rozwiązania stosowane w odtwarzaczach CD firmy HEGEL

HEGEL stosuje w swoich odtwarzaczach CD: płytki sterujące napędem zaprojektowane przez własnych inżynierów tak, by wydobyć z płyty sygnał najwyższej możliwej jakości; precyzyjne zegary o niskim jitterze zaprojektowane przez HEGLA, w pełni zbalansowane, pracujące w trybie synchronicznym własne przetworniki cyfrowo-analogowe; oraz zaprojektowany przez inżynierów HEGLA stopień wyjściowy.

 

Każde z tych unikalnych rozwiązań stosowanych w odtwarzaczach płyt kompaktowych firmy HEGEL zostało zaprojektowane przez inżynierów tej firmy.

Patent US 6275104
Technologia USB Hegla

 


 

Technologia wzmacniaczy Hegla

Wszystkie wzmacniacze HEGLA są projektowane w siedzibie firmy w Norwegii, w oparciu o technologie rzadko stosowane w systemach muzycznych.

System SoundEngine stosowany we wzmacniaczach HEGLA
Częstym problemem pojawiającym się nawet w wysokiej klasy wzmacniaczach audio są zakłócenia sygnału, które pojawiają się między wejściem a wyjściem danego urządzenia.

HEGEL stworzył unikalny system dynamicznej redukcji tychże zakłóceń, który nazwano SoundEngine.

System ten pozwala wyeliminować wspomniany problem we wzmacniaczach z kilkoma stopniami wzmacniającymi sygnał.

To autorskie rozwiązanie Hegla pod nazwą SoundEngine jest chronione patentem.

Rozwiązanie SoundEngine jest stosowane wyłącznie w produktach marki HEGEL.


Technologia SoundEngine
(Silnik Dźwięku)

Technologia DualPower
(Podwójny Zasilacz)

Technologia DualAmp
(Podwójny Wzmacniacz)

 


 

Technologia odtwarzaczy Hegla

Główne cechy odtwarzaczy CD firmy HEGEL.W odtwarzaczach CD HEGLAstosujemy wysokiej klasy układy napięciowe oczyszczające sygnał analogowy z zakłóceń pomiędzy przetwornikiem SyncroDAC, a stopniem wyjściowym Linear Phase LineDriver.W odtwarzaczach Hegla stosujemy wiele indywidualnych stabilizatorów napięcia, których zadaniem jest zapewnienie możliwie najczystszego zasilania dla wszystkich elementów zarówno przetwornika SyncroDAC jak i zegara MasterClock.

We wszystkich odtwarzaczach CD firmy Hegel sygnał na wyjściu cyfrowym jest sprzęgany transformatorem, co pozwala uzyskać wysokiej jakości sygnał cyfrowy z bardzo niskim poziomem zakłóceń i jitterem.

We wszystkich odtwarzaczach CD stosujemy filtry przeciwzakłóceniowe na wejściu sieciowym, by zabezpieczyć elektronikę odtwarzaczy przed zakłóceniami pochodzącymi z sieci elektrycznej.We wszystkich odtwarzaczach CD firmy Hegel stosujemy w pełni symetryczne układy przetwornika C/A, dzięki czemu cała ścieżka sygnału jest symetryczna, co gwarantuje najwyższą jakość dźwięku.

Hegel rekomenduje używanie symetrycznych kabli XLR do łączenia zbalansowanych wyjść analogowych swoich odtwarzaczy z odpowiednimi wejściami przedwzmacniaczy lub wzmacniaczy zintegrowanych.


Płytka dekodująca
Hegel Decoder Board

Zegar Hegel
Master Clock

Przetwornik cyfrowo-analogowy
Hegel SyncroDAC

Układ linearyzacji fazowej
Hegel Linear Phase Line Driver