Hegel Polska | USB
16376
page-template-default,page,page-id-16376,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-child-theme-ver-1.0.0,qode-theme-ver-16.8,qode-theme-bridge,disabled_footer_bottom,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-5.5.2,vc_responsive
 

USB

USB

HegelUSB

Port USB, który można znaleźć we wzmacniaczach Hegla, czy też przetwornikach cyfrowo-analogowych otwiera zupełnie nowe możliwości przed miłośnikami muzyki i/lub filmów. Ta nowa funkcjonalność naszych urządzeń pozwala użytkownikom podłączyć do systemu audio każdy  komputer z relatywnie nową wersją systemu operacyjnego Windows czy też Mac. Wiele wersji Linuxa również powinno to umożliwić.

 

Czym jest port USB w urządzeniach Hegla?
DAC USB firmy HEGEL jest de facto kartą muzyczną do użytku z komputerem. Gdy podłączycie HEGLA do Waszego komputera kablem USB, wszystkie dźwięki, które do tej pory odtwarzał komputer, będą odtwarzane poprzez przetwornik/kartę muzyczną HEGLA.

 

Co właściwie mogę odtwarzać?
Gdy podłączycie HEGLA do Waszego komputera każdy rodzaj dźwięku odtwarzany przez  komputer będzie trafiać do naszego DACa a następnie do systemu audio. Nie ma znaczenia czy będziecie na komputerze odtwarzać muzykę, filmy, słuchać radia internetowego czy grać w gry wideo. Nawet dźwięki systemowe Windowsów będą odtwarzane poprzez przetwornik HEGLA.

 

Co na tym zyskuję?
Główny zysk to znacząca redukcja zakłóceń i szumów. Współczesne komputery wypełnione są elektroniką, która niestety generuje mnóstwo zakłóceń, a nisko-poziomowy sygnał analogowy jest szczególnie podatny na takie zakłócenia. Zastosowanie zewnętrznej karty dźwiękowej daje więc bardzo realne benefity.

 

Co wyróżnia produkty HEGLA na tle innych?
Cóż, rzecz nie w tym, że inni producenci się nie starali. Wielu z nich nawet wpadło także na pomysł zewnętrznej karty dźwiękowej. To co pozwoliło nam osiągnąć lepsze rezultaty to przeprowadzanie praktycznych testów. Dzięki nim na przykład ustaliliśmy, że sam rodzaj przetwornika cyfrowo-analogowego ma mniejszy wpływ na końcowe brzmienie urządzenia niż jego konkretna implementacja. Porównując naszą kartę muzyczną USB do dowolnej innej zewnętrznej karty tego typu sami się przekonacie, że Hegel oferuje bardziej wyrównany dźwięk, z lepszą dynamiką i mniejszymi zniekształceniami.

Czyli wszystko co chcielibyście wiedzieć o USB

Poniżej znajdziecie kilka pytań i odpowiedzi, których być może nie odważycie się zadać w sklepie.

A jeśli już je zadacie to być może nie uzyskacie prawidłowej odpowiedzi.

PRZEZ PORT USB MOŻNA ODTWARZAĆ WSZYSTKIE RODZAJE PLIKÓW?

PRAWDA: Zewnętrzny DAC USB odtworzy wszelkie rodzaje plików, pod warunkiem, że komputer wysyłający sygnał posiada odpowiednie sterowniki i kodeki do ich odtworzenia.

KUPUJĄC HEGLA RYZYKUJĘ KONIECZNOŚĆ UPGRADU MOJEGO KOMPUTERA?

BŁAD: Gdy podłączycie DACa do komputera, system operacyjny będzie wiedział jakiej rozdzielczości pliki HEGEL może obsłużyć. Komputer będzie więc dekodował sygnał automatycznie do odpowiedniej dla tego DACa USB rozdzielczości i żadne zmiany w komputerze nie będą konieczne.

KOMPUTER JEST LEPSZYM ODTWARZACZEM MUZYKI NIŻ ODTWARZACZ PŁYT KOMPAKTOWYCH?

NIEPRAWDA: Z czysto technicznego punktu widzenia jest, ale na tą chwilę powiedzielibyśmy raczej, że wciąż początkujący jako źródło muzyki dla systemu audio komputer osiąga dziś klasę brzmienia porównywalną z najlepszymi odtwarzaczami CD. Wszystko wskazuje na to, że sytuacja będzie się powoli zmieniać, gdy tylko więcej plików wysokiej rozdzielczości będzie dostępne na rynku.

DAC USB HEGLA ODTWARZA PLIKI W ROZDZIELCZOŚCI 24BITY/96KHZ?

PRAWDA: Nasz DAC USB dostarczy wysokiej jakości dźwięk z plików w tej rozdzielczości jeśli tylko Wasz komputer potrafi je odtworzyć.

POWINIENEM USTAWIĆ POZIOM GŁOŚNOŚCI W WINDOWSACH PONIŻEJ 80%?

PRAWDA: Gdy ustawia się poziom głośności w Windowsach powyżej 80% poziom zniekształceń gwałtownie rośnie. Ustawianie niżesz poziomu głośności zaowocuje wyższej jakości dźwiękiem. Dlaczego tak się dzieje? Nie wiemy, ale łatwo możecie to sami sprawdzić a nawet zmierzyć.

MUSZĘ ZAINSTALOWAĆ ODPOWIEDNIE STEROWNIKI W SWOIM KOMPUTERZE?

BŁĄD: DAC USB firmy HEGEL (nazywany czasem przez nas kartą muzyczną) po podłączeniu zainstaluje się w systemie automatycznie jako systemowa karta muzyczna. Gdy DAC zostanie odłączony od komputera ten wróci do używania swojej własnej karty muzycznej.